Manikira in pilice
Negovane roke in nohti — ne glede na to ali so kratki ali dolgi, nalakirani ali le naravno sijoči — kažejo na zdravje in delujejo estetsko in mladostno. Zato usvojite korake manikire, nege nohtov in rok, s pomočjo katerih boste sami uredili obnohtno kožico, oblikovali nohte, poskrbeli za njihovo zdravje in jih po želji tudi nalakirali.
Za dobro manikiro doma potrebujete kakovostne pripomočke. V naši ponudbi boste našli:
· najrazličnejše pilice
· ščipalce za obnohtno kožico
· škarjice in ščipalce za nohte
· potovalne sete s pripomočki za manikiro
Pilice za nohte in kakšne so razlike med njimi
Pilice za nohte niso le pripomočki, s katerimi zbrusimo noht v želeno obliko. Glede na to iz kakšnega materiala so in kako groba je njihova plošča, ločimo:
KLASIČNE PILICE RAZLIČNIH ZRNAVOSTI
Klasične pilice za nohte so narejene tako, da je osnova, sredica pilice, na obeh straneh prelepljena z brusnim papirjem različnih zrnavosti, zaradi česar so pilice med seboj razlikujejo po grobosti in namenu piljenja. Nekatere nohte močno prikrajšajo, druge le izpilijo v želeno obliko. Klasične pilice se obrabijo po nekaj uporabah.
STEKLENE PILICE
Steklena pilica za nohte je narejena iz kaljenega stekla, ki je na obeh straneh kemično jedkano v drobnozrnato obliko. Steklene ali kristalne pilice priporočamo vsem, ki:
· želite zmanjšati možnost cepljenja in lomljenja nohov. Zaradi svoje fine površine in nežne zrnavosti oz. granulacije, ustvarijo gladek rob, ne da bi poškodovale nohte.
· vas skrbi čistoča pilice. Za ohranjanje zdravih nohtov mora biti čistoča vedno pomemben del manikure. Steklene pilice za nohte je še posebej lahko očistiti in razkužiti, saj niso porozne in jih lahko po vsaki uporabi umijete z blago milnico in vročo vodo in napršite z razkužilom.
· iščete pilico za dolgotrajnejšo uporabo. Običajne pilice je treba pogosto menjati, kakovostne steklene pilice pa se ne obrabijo in, če vam le ne padejo po tleh, lahko zdržijo leta.
POLIRNE PILICE
Polirne pilice popolnoma zgladijo nohtno ploščo in rob. Tako preprečijo cepljenje in lomljenje nohtov, pripravijo noht na boljši oprijem barvnega laka in nohtu dodajo naraven sijaj.
PILICE ZA AKRILNE IN GEL NOHTE
Če se odločite za akrilne ali gel nohte, boste za krajšanje in oblikovanje potrebovali bolj grobo klasično pilico, saj so ti nohti nekoliko debelejši kot naravni. Prav tako kot klasične pilice, se obrabijo po nekaj uporabah.
Kako urediti nohte, da bo manikira videti kot iz profesionalnega salona?
Nega in priprava rok
1. Roke za deset minut namočite v oljno kopel, voda naj ima približno 37º celzija.
2. Nato jih zmasirajte s pilingom. Podrgnite vso kožo, še posebej med prsti. Piling nato splaknite z vodo.
3. Roke dobro obrišite.
Priprava nohtov
1. Nohte na rokah strižite tako, da sledijo vašemu naravnemu loku prsta. Najbolje, da za to uporabljate škarjice za nohte. Ob striženju naj ostane nekaj bele konice.
2. Vogale in oster rob zgladite in zaokrožite s pilico. Brusite le v eno smer, sicer se vam bodo nohti cepili!
3. Obnohtno kožico zmehčajte z izdelki za mehčanje in nego obnohtne kožice.
4. S paličico iz rožnega lesa potisnite kožico ob nohtu proti njenemu rastišču.
5. Suho in posušeno ali razpokano kožico odstrizite z dobrimi škarjicami.
Lakiranje
1. Pred lakiranjem nohte razmastite, drugače lak ne bo prijel.
2. Najprej nanesite prosojen podlak, še posebej, če uporabljate lake močnih barv. Tako boste preprečile obarvanje nohta in ga hkrati tudi utrdili.
3. Barvni lak nanesite v dveh tankih plasteh. Seveda počakajte, da se vsaka plast dobro posuši.
4. Z nanosom nadlaka bo barva obstojna dlje in tudi sijaj bo lepši. Nanesite ga po celotni nohtni plošči, lahko pa z njim tudi zaprete konico nohta.
5. Ko se lak posuši, kožo ob nohtu zmasirajte s kremo za nego nohtov, namažite pa tudi roke.
Prijazno opozorilo
Ne glede na to, kakšne pilice in pripomočke za manikiro boste izbrali, ni priporočljivo, da jih delite. To je nehigienično, saj lahko s tem prenesete bakterije in okužbe.