Pilingi za obraz
Pilingi za obraz odluščijo odmrle celice povrhnjice, s tem pospešijo obnovo kože in ji takoj povrnejo zdrav sijaj in ten.
Komu priporočamo uporabo pilinga?
Ne glede na leta v svojo lepotno rutino vključite piling, če:
· želite v trenutku bolj mehko kožo
· želite koži povrniti lesk
· želite s pospeševanjem obnove kože izboljšati njeno teksturo
· želite izboljšati ten kože, da je ta bolj enakomern
· želite izboljšati anti-age nego obraza
Vrste pilingov
Pilingi odstranijo umazanijo, nečistoče in odmrle celice in tako pospešijo obnavljanje kože. Glede na to, kakšnega luščenja se poslužujejo, ločimo:
· MEHANSKI PILING, ki učinkuje s pomočjo luščilnih delcev kot so sladkor, mleti delčki kave, semen in drugih lupin. Mehansko odstranjuje nečistoče in odmrle delce s površine kože. Po uporabi je koža na otip mehkejša, bolj živahnega tena in bolj sijoča.
· ENCIMSKI PILING, je veliko nežnejši od kemičnega in ga je zato lažje vpeljati v rutino nege kože. Encimski pilingi uporabljajo sadne encime številnih vrst sadja, vključno z granatnimi jabolki, papajo, bučami, ananasom … Encimi razgrajujejo odmrle kožne celice, vendar nežno in brez pekočega občutka. Običajno odstranjujejo le odmrle celice kože, zato pomagajo pri glajenju prvih gub, zmanjšanju brazgotin in starostnih peg in boljši teksturi kože na sploh. Po uporabi je koža mehkejša in bolj sijoča.
· KEMIČNI PILING vsebuje intenzivne kisline za luščenje odmrlih kožnih celic, včasih pa odstrani tudi zgornjo plast živih kožnih celic. Dobro prodira v povrhnjico in vpliva na globinsko čiščenje. Kemični pilingi kombinirajo učinkovine: salicilno kislino (nealergena učinkovina za luščenje kože, ki topi maščobo tudi v porah), mlečno kislino (ki kožo vlaži in deluje proti pojavu temnih madežev in drobnih gubic), retinolno in alfahidroksi kisline (ki z nežnim odstranjevanjem odmrlih kožnih celic pomagajo pri celični obnovi), glikolno kislino (ki mehča teksturo kože in raztaplja odmrle predele). So intenzivnejši od encimskega pilinga, in zato zahtevajo previdnejšo uporabo.
Sovražniki lepe kože, ki jih je moč omejiti s pilingi:
· kajenje cigaret, saj nikotin povroča pust in siv ten kože
· onesnažen zrak in smog
· sončenje brez zaščite in posledice kot so neenakomerna obarvanost kože, pigmentni madeži
· slaba ali skopa nega
Kako pogosto uporabljati piling za obraz? Odvisno od vašega tipa kože!
Čeprav piling pospešuje obnovo kože in s tem izboljša tekturo tako suhe kot mastne kože, hkrati pa lahko deloma izboljša videz zrele, lahko zaradi prekomernega pilinga poškodujete vrhnjo plast kože, porušite ravnovesje vlažnosti in poškodujete kožno bariero oz. lastno zaščito. Zato pogostost uporabe določite glede na učinkovine, s katerimi posamezni pilingi luščijo kožo in glede na vaš tip kože.
Pilingi glede na tip kože in vrsto luščenja (upoštevajte tudi navodila na izdelku):
· suha in neobčutljiva koža: Prenese piling vseh vrst, lahko ga uporabljate dvakrat tedensko. Tako bo vrhnja plast gladka in bres lusk.
· mastna in neobčutljiva koža: Izberite kislinski piling in ga nanašajte enkrat tedensko.
· suha in občutljiva koža: Namesto z mehanskim drgnjenjem, povrhnjico mehčajte in odstranjujte z encimskimi pilingi.
· občutljiva in mastna koža: Ne uporabljajte mehanskega pilinga; le občasno koži privoščite piling s salicilno kislino.
·anti-age nega: enkrat tedensko kožo očistite s kislinskim pilingom, da odstrani odmrle celice in poškodbe kože, ki nastanejo zaradi vplivov okolja. Prav tako spodbudi nastajanje kolagena, da se koža obnavlja in je videti bolj sveža.
Če niste pristaš pilingov, lahko odmrle celice kože odstranjujete z redno uporabo električnih ščetk za čiščenje obraza.
Po uporabi pilinga bo koža bolje sprejemala druge kozmetične izdelke, zato priporočamo intenzivno nego s serumi ali maskami. Ker boste odstranili odmrlo plast, ki je hkrati tudi del zaščite kože, nanesite izdelek z UV zaščito.