Čistilni pilingi
Čistilni pilingi s kože obraza odstranjujejo odmrle celice in druge nečistoče. Kožo gladijo in čistijo, da je že takoj po uporabi videti bolj sijoča, enakomernega tena in zdrava.
Komu priporočamo uporabo čistilnega pilinga?
Ne glede na leta v svojo lepotno rutino vključite piling, če:
· želite v trenutku bolj mehko kožo
· želite koži povrniti lesk
· želite s pospeševanjem obnove kože izboljšati njeno teksturo
· želite izboljšati ten kože, da je ta bolj enakomeren
· želite izboljšati anti-age nego obraza
· želite lepotno rutino poenostaviti, kožo očistiti in hkrati odstraniti odmrle celice
Vrste čistilnih pilingov
Pilingi odstranijo umazanijo, nečistoče in odmrle celice in tako pospešijo obnavljanje kože. Glede na to, kakšnega luščenja se poslužujejo, ločimo:
· MEHANSKI PILING, ki učinkuje s pomočjo luščilnih delcev kot so sladkor, mleti delčki kave, semen in drugih lupin. Mehansko odstranjuje nečistoče in odmrle delce s površine kože. Po uporabi je koža na otip mehkejša, bolj živahnega tena in bolj sijoča.
· ENCIMSKI PILING je veliko nežnejši od kemičnega in ga je zato lažje vpeljati v rutino nege kože. Encimski pilingi uporabljajo sadne encime številnih vrst sadja, vključno z granatnimi jabolki, papajo, bučami, ananasom … Encimi razgrajujejo odmrle kožne celice, a to počnejo nežno in brez pekočega občutka. Običajno odstranjujejo le odmrle celice kože, zato pomagajo pri glajenju prvih gub, zmanjšanju brazgotin in starostnih peg in boljši teksturi kože nasploh. Po uporabi je koža mehkejša in bolj sijoča.
· KEMIČNI PILING vsebuje intenzivne kisline za luščenje odmrlih kožnih celic, včasih pa odstrani tudi zgornjo plast živih kožnih celic. Dobro prodira v povrhnjico in vpliva na globinsko čiščenje. Kemični piling kombinira učinkovine: salicilno kislino (nealergena učinkovina za luščenje kože, ki topi maščobo tudi v porah), mlečno kislino (ki kožo vlaži in deluje proti pojavu temnih madežev in drobnih gubic), retinolno in alfahidroksi kisline (ki z nežnim odstranjevanjem odmrlih kožnih celic pomagajo pri celični obnovi), glikolno kislino (ki mehča teksturo kože in raztaplja odmrle predele). Je intenzivnejši od encimskega pilinga in zato zahteva previdnejšo uporabo.
Kako pogosto uporabiti čistilni piling?
Dovolj je, da koži poliranje s pilingom privoščite enkrat tedensko, razen če je piling kemični, potem pri uporabi sledite navodilom na embalaži.
Kako nanašati čistilni piling?
Piling z drobnimi zrnci nanesite kar z blazinicami prstov, običajno pa mora biti koža obraza pred tem navlažena. Izdelek vmasirajte s krožnimi gibi, saj tako aktivirate piling, z zrnci zdrgnete odmrle celice in iz por sprostite odvečno olje. Začnite na bradi in preko ličk in nosu končajte na čelu. Ko zrnc pod prsti ne čutite več (ker so se razmočila ali raztopila), izdelek odstranite z veliko mlačne vode. Pozor: po tem postopku bo koža zelo občutljiva za UV-žarke, zato se po negi vedno zaščitite z visokim faktorjem.