Glavniki in krtače za lase
Glavnik in krtača sta prva pripomočka za nego las in lasišča otrok. Sprva morata biti nežna, namenjena čiščenju nežnih dojenčkovih las in masaži lasišča, kasneje pa glavnik in krtača poskrbita za česanje brez cukanja, razvozlavanje las, odstranjevanje nečistoč, starih odmrlih las in lusk, masažo lasišča, urejanje pričeske … Pri tem morajo biti otroški glavniki in krtače oblikovani tako, da jih zlahka uporabljajo manjše in manj spretne otroške roke.
Naša ponudba:
KRTAČA ZA RAZPLETANJE LAS
Krtača za razpletanje las je primerna za nežno česanje brez cukanja in razpletanje vseh tipov las, tudi mokrih in tankih. Običajno imajo krtače za razpletanje široko nastavljene plastične ščetine, ki zlahka, neboleče in enostavno razvozlajo trdovratne vozle.
PLOŠČATA KRTAČA
Ploščata krtača je najboljša za razčesavanje vseh vrst las. Z lahkoto in udobjem hitro razplete lase. Ravna, široka in pravokotna oblika omogoča, da hkrati zajame veliko površino las, pri tem pa je enostavna za rokovanje. Ščetine ploščate krtače so lahko iz različnih materialov — za goste lase izberite krtačo s tršimi ščetinami, kot sta najlon in sintetika, ki lahko gladko tečeta skozi teksturirane lase.
KRTAČA Z NARAVNIMI ŠČETINAMI
Krtača z naravnimi — najpogosteje merjaščevimi — ščetinami je odlična za česanje občutljivih otroških, skodranih ali zelo dolgih las. Ščetine merjasca namreč nežno drsijo po laseh, ne da bi jih vlekle, naravne ščetine pa tudi enakomerno porazdelijo naravna olja z lasišča po celotni dolžini las, vse do konic, zato uporabo krtače z merjaščevimi ščetinami priporočamo tudi za večerno nego las.
GLAVNIK S ŠIROKIMI ZOBCI
Glavnik s širokimi zobci je dober za česanje mokrih ali skodranih las. Mokri lasje so sicer bolj nagnjeni k lomljenju, zato jih češite čim poredkeje.
GLAVNIK S KONIČASTIM ROČAJEM
Glavnik s koničastim ročajem je najboljši za oddeljevanje prečke ali posameznih delov las, seveda pa se uporablja tudi za česanje.
Tri pravila za zdravo česanje las
· Vsako jutro poskusite otrokove zavozlane lase najprej razvozlati s prsti.
· Lase razdelite na nekoliko pramenov in nato s krtačo ali glavnikom počasi razčešite vsak posamezen pramen od korenin do konic.
· Ne češite mokrih las: vlažni lasje so bolj prožni kot suhi in jih lahko zato zelo poškodujete. Če jih že morate česati, uporabljajte ploščato krtačo, ki je namenjena prav mokremu česanju las.
· Kratke lase in lase srednje dolžine začnite česati pri korenu, dolge lase pa pri konicah, pri čemer se postopoma približujte korenu.
· Strokovnjaki priporočajo vsaj pet minut česanja na dan (pri skodranih laseh to storite kar s prsti).