Pripravki za v solarije

Pripravki za v solarije
Pripravki za sončenje v solariju pomagajo pri doseganju popolne porjavelosti in hkrati nudijo koži potrebna vlago, da je videz porjavelosti čim daljši.

Ponujamo vam:

PRIPRAVKE ZA V SOLARIJ ZA POSPEŠEVANJE ZAGORELOSTI
Z naravnimi učinkovinami vlažijo in negujejo kožo ter spodbudijo nastanek melanina, da je pridobivanje tena intenzivnejše.

PRIPRAVKE ZA V SOLARIJ ZA POSPEŠEVANJE ZAGORELOSTI IN SAMOPORJAVITEV
S posebnimi učinkovinami, kot je npr. dokozaheksaenojska kislina (DHA) aktivirajo samoporjavitev in koži že nekaj ur po nanosu dodajo zlat pridih. Zato bodite pozorni in si po nanosu tega losijona skrbno umijte roke. Običajno imajo ti pripravki močnejši in bolj nenaraven vonj.

Odgovori na najpogostejša vprašanja
Je res, da je tudi v solariju treba kožo zaščititi z ustreznim izdelkom z visokim faktorjem UV zaščite?
Če ne upoštevamo predpisanega časa sončenja, so žarki v solariju za kožo prav tako ali še bolj škodljivi kot sončni. Zato previdno! Kjer si boste to umetno sončenje privoščili, so vam dolžni pojasniti, kakšen tip kože imate (svetel, temen) in koliko minut se lahko izpostavite, glede na moč žarnic v solariju in število obiskov.

Približuje se maturantski ples na katerem bi bila rada videti zagorela. Kolikokrat naj obiščem solarij?
Najbolje, da kar pričnete s sončenjem v solariju (najpogosteje na 3 dni). Ko boste dosegli želen odtenek, le še enkrat tedensko vzdržujte barvo. Bolj zdrav in cenejši način je, da obiske solarija kombinirate z izdelkom za samoporjavitev, še posebej, če je vaša koža občutljiva. Samoporjavitvena nega bo poskrbela tudi za vlaženje, koža pa bo lepšega tona.

Ali nam UV-svetloba, ki jo oddajajo solariji, zagotovi vitamin D, ki ga zelo potrebujemo?
Veliko vitamina D dobite, če se trikrat na teden samo sprehajate zunaj (greste peš v službo/šolo/po nakupih), tudi če ste namazani z zaščitno kremo. Zdravniki trdijo, da naj bi pri mladih in zdravih ženskah za tvorbo vitamina D zadostovalo že pet minut sonca dnevno.

Pozor, bodite zmerni
Nove raziskave poročajo, da sončenje v solariju, tudi z ustrezno zaščito, poveča vaše možnosti za najpogostejšo različico kožnega raka za 69 odstotkov. Raziskave potrjujejo tudi ugotovitve, da je večje število obiskov solarija sorazmerno z večjim številom melanomov, najbolj smrtonosno obliko raka, ki najbolj prevladuje med ženskami v dvajsetih. Vzrok je intenzivnost UV-žarkov, ki jih oddajajo svetilke v solarijih. V napravi za sončenje sijejo skoraj izključno UVA-žarki in raziskave kažejo, da ti obsevajo kožo z 10 do 15 krat višjo intenzivnostjo, kot je intenzivnost sončnih žarkov sredi dneva – v solariju torej v 15 minutah dobite toliko UVA-žarkov, kot bi jih na soncu dobili v celem dnevu.